Genesis

Mars Ekosisteminin stabilcoin modülü yakında BSC'de piyasaya sürülecek ve aynı zamanda bir "Genesis" düzenlenecek.

Genesis

Bu Genesis'in amacı, USDm'nin basılmasını teşvik etmek ve XMS, BTC, ETH, BNB, CAKE'yi USDm'nin ilk destekçilerine ücretsiz olarak dağıtmaktır.

Genesis'in süresi 30 gündür

Bu sunum sırasında bir dizi "Genesis Etkinliği" düzenlenecek.

Genesis Olayı

Bir Genesis Olayı, kullanıcıların ekosistem içinde USDm'yi basmasına izin veren ilk mekanizmadır.

Süre: Her Genesis Etkinliğinin süresi birkaç saattir.

USDm Basılma Sınırı: Her Genesis Etkinliğinde basılabilecek maksimum USDm miktarında bir üst sınır vardır. Fazla katılım durumunda, katılan tüm kullanıcılar, katılım tutarlarına göre USDM para basma kotasını paylaşacaklardır.

USDm basma maliyeti: 1 USD.

USDm basımı için beyaz listeye alınan varlıklar: BUSD.

Katılım için XMS gereksinimi: USDm'nin basılmasına katılmak üzere belirli bir miktarda BUSD taahhüt etmek için, bir kullanıcının orantılı olarak belirli bir miktarda XMS stake etmesi gerekir. Stake edilen XMS, Genesis Etkinliği sona erdikten bir süre sonra talep edilebili

Örnek: Bir Genesis Etkinliği şu parametrelere sahiptir: süre 3 saattir, USDm Basım Üst Sınırı 3 milyondur, katılım için XMS gereksinimi, USDm'yi basmak için 1 BUSD taahhüt etmek için 1 XMS stake etmeyi gerektirir ve Genesis Etkinliği sona erdikten sonra XMS talep etmenin süresi 3 gündür.

Genesis Etkinliği sona erdiğinde BUSD'nin fiyatının 1 USD olduğunu varsayarsak, 1 BUSD 1 USDm basabilir. Genesis Etkinliği sona erdiğinde, katılan tüm kullanıcılar toplamda 5 milyon BUSD taahhüt ettiğini varsayalım (aynı anda 5 milyon XMS stake edilmiş olacaktır). Bu nedenle, taahhüt edilen tüm BUSD, bu Genesis Etkinliğinin USDm Basım Sınır’ını aşan 5 milyon USDm basabilir. Katılan tüm kullanıcılar, katılım tutarlarına göre USDm para basma kotasını paylaşacaktır. Bir kullanıcının Genesis Etkinliği sırasında 10,000 BUSD'yi taahhüt ettiğini ve 10,000 XMS stake ettiğini varsayalım. Kendisine 6,000 USDm'lik bir kota verilecek. Taahhüt ettiği 10,000 BUSD arasında 6,000 BUSD başarıyla USDm basmak için kullanılacak. Kalan 4,000 BUSD USDm basmak için kullanmayacak. Genesis Etkinliği sona erdikten sonra, kullanıcı hemen 6,000 USDm ve 4,000 BUSD talep edebilir. 10,000 XMS stake, Genesis Etkinliği sona erdikten 3 gün sonra talep edilebilir.

Genesis Eventleri sürecini basit bir grafikle anlamak için:

  • x, r, n değişken oranlardır.

  • r = BUSD yatırımınız / Toplam yatırılan BUSD

  • Her etkinliğin para basma sınırı değiştirilecek

  • Kullanıcı için basılan son miktar:

Örneğin: USDm basım sınırı = 3M, Toplam yatırılan BUSD = 5M, Yatırımınız = 1000 BUSD, En sonunda 3M * 1000/5M = 600 USDm alacaksını

🔥 Genesis Olayı 1

Başlangıç Zamanı: 21 Kasım, 13:00 UTC

Uzunluk: 2 saat

Bitiş Zamanı: 21 Kasım, 15:00 UTC

USDm Basım Sınırı: 1. Genesis Event'te basılabilecek maksimum USDm miktarı 5 Milyondur. Aşırı katılım durumunda, bütün katılımcılar USDm basım kotasını katılım oranlarına göre paylaşacaklardır.

USDm basım ücreti: 1 Dolar.

USDm basmak için beyaz listeye alınmış olan varlık: BUSD.

Katılım için gereken XMS koşulları: USDm basımına 1 BUSD yatırmak için kullanıcı 2 XMS stake etmelidir. Stake edilmiş XMS 1. Genesis Event'i bittikten 7 gün sonra geri alınabilir.

🔥 Genesis Olayı 2

Başlangıç Zamanı: 25 Kasım, 13:00 UTC

Uzunluk: 2 saat

Bitiş Zamanı: 25 Kasım, 15:00 UTC

USDm Basım Sınırı: 2. Genesis Event'te basılabilecek maksimum USDm miktarı 10 Milyondur. Aşırı katılım durumunda, bütün katılımcılar USDm basım kotasını katılım oranlarına göre paylaşacaklardır.

USDm basım ücreti: 1 Dolar.

USDm basmak için beyaz listeye alınmış olan varlık: BUSD.

Katılım için gereken XMS koşulları: USDm basımına 1 BUSD yatırmak için kullanıcı 1.5 XMS stake etmelidir. Stake edilmiş XMS 2. Genesis Event'i bittikten 7 gün sonra geri alınabilir.

🔥 Genesis Olayı 3

Başlangıç Zamanı: 29 Kasım, 13:00 UTC

Uzunluk: 2 saat

Bitiş Zamanı: 29 Kasım, 15:00 UTC

USDm Basım Sınırı: 3. Genesis Event'te basılabilecek maksimum USDm miktarı 15 Milyondur. Aşırı katılım durumunda, bütün katılımcılar USDm basım kotasını katılım oranlarına göre paylaşacaklardır.

USDm basım ücreti: 1 Dolar.

USDm basmak için beyaz listeye alınmış olan varlık: BUSD.

Katılım için gereken XMS koşulları: USDm basımına 1 BUSD yatırmak için kullanıcı 1.5 XMS stake etmelidir. Stake edilmiş XMS 3. Genesis Event'i bittikten 7 gün sonra geri alınabilir.

Genesis eventinden sonra USDm sahiplerine faydaları nelerdir?

1.USDm Stake et ve %1000+ APR ile XMS, BTC, BNB, CAKE Kazan

2.USDm'yi diğer tokenlerle MarsSwap'ta takas et

*bu sadece ilk Genesis Event'inin APR'sidir.

USDm Staking Havuzu

Başlatma zamanı: İlk Genesis Etkinliği sona erdikten sonra. Ödüller: XMS ödülleri kazanmak için USDm yatırın. Kazanılan XMS ödülleri 180 gün içinde doğrusal olarak yayınlanacak. Ödül miktarı: Genesis'te, XMS ödüllerinin sayısı Genesis'in bitiminden önemli ölçüde daha yüksek olacaktır. Genesis'in bitiminden sonra, XMS ödüllerinin miktarı yavaş yavaş azalacaktır

Modül kısıtlamaları

USDm'nin basılmasını teşvik etme amacına ulaşmak ve Genesis'in benzersiz ekonomik mekanizmalarının neden olduğu ekonomik dinamiklerle tutarlı olmak için, aşağıdaki modüller Genesis'te açık olmayacaktır:

  • USDm Darphanesi

  • USDm Kullanımı

  • USDm Darphane Kontrolü

USDm'nin Genesis'teki fiyatı oldukça değişken olacaktır ve Genesis'ten sonra 1 dolara dönecektir.

USDm'nin basılmasını teşvik etmek için USDm'nin istikrarıyla ilgili çekirdek modüller Genesis'te açık olmayacak. Bu, USDm fiyatını Genesis'te 1 dolarda kararsız hale getiriyor. Sonuç olarak, USDm'nin fiyatı Genesis'te oldukça değişken olacaktır. Bununla birlikte, USDm fiyatı Genesis'ten kısa bir süre sonra 1 dolara dönecek

Mars Hazine varlıklarının kullanımı

Kullanıcının Genesis Etkinliği sırasında başarıyla USDm basmak için kullanığı BUSD, Mars Hazinesine yatırılacaktır. İlk Genesis Etkinliği sona erdikten sonra, Mars Hazinesine yatırılan tüm BUSD, MarsSwap'taki USDm-BUSD ticaret çiftine likidite sağlamak için kullanılacaktır. Daha sonraki Genesis Olaylarında Mars Hazinesine yatırılan tüm BUSD geçici olarak Mars Hazinesinde depolanacaktır. Genesis sona erdikten ve USDm fiyatı 1 $'da sabitlendikten sonra, bu BUSD'ler MarsSwap'ta USDm-BUSD ticaret çifti için likidite sağlamak için kullanılacaktır.

Last updated